Ürün Kategorileri
 
 
Hızlı Mesaj Formu
Adınız :
Mail :
Telefon :
Mesaj :
 
 
Müşteri Hizmetleri
 
Son Haberler
 
 
Haftanın Anketi
 
 
Sert Zemin Ovma Cilalama Makinalarının Temizlik Sektöründeki Yeri...

SERT ZEMİN OVMA VE CİLALAMA MAKİNALARI 

 

Sert zemin ovma ve cilalama makinalarıda, temizlik makinaları grubunda önemli bir yer tutmaktadır. 
Zemin yıkama ve cilalama makinaları, sert zemin cilalama, sert zemin yıkama işlemlerinde kullanılır. 
Ana grupları, kayışlı sert zemin yıkama ve cilalama makinesi, dişli sert zemin yıkama ve cilalama makinesi, şanzumanlı sert zemin yıkama ve cilalama makinesidir. 
1400 dev/dak. İle dönen asenkron motor kayış, dişli, veya şanzuman aracılığıyla yaklaşık 170 dev/dk ile dönen güç aktarım makinesine çevrilir. Bu güç aktarım şekline göre, cilalama makineleri gruplara ayrılır. 


Kayışlı zemin yıkama ve cilalama makineleri:

Sınırlı kayış ömrü, motorun merkez dışında olması nedeniyle verimi düşük kullanımı zordur. Bu nedenlerle yaygın olarak kullanılamamaktadır

Dişli zemin yıkama makineleri:

Kayışlı zemin cilalama makinelerinde olduğu gibi, motor eksen merkezi dışındadır. Bu da fırça baskı gücünü dengesiz ve verimsiz kullanmaya neden olur. Motor devri tek dişli ile düşürüldüğünden, zemin yıkama, zemin cilalama, halı yıkama işlemlerinde makine ömrü kısa olur. Bu nedenlerle tercih edilirliği azalmıştır.

 

Şanzumanlı zemin yıkama ve cilalama makineleri : 

Temizlik makineleri sektöründe son dönemlerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Motor, motor tablasının tam ortasındadır. Şanzuman kutusu içindeki üç adet polyemit dişli ile motor devri dengeli bir şekilde düşürülmekte, motorun dönme sırasında oluşturduğu kesme gücünü üç dişli birden karşıladığından makine ömrü üç katına çıkmaktadır.

 

Zemin yıkama ve cilalama makinelerinin,dünya standartlarındaki ortalama disk devri 170 dev/dk dır.Tercihe bağlı olarak,işletmelerde ağırlıklı zemin cilalamada kullanılacaksa,300 dev/dk ya kadar üretilmektedir.

Zemin yıkama ve cilalama makineleri, zemin yıkama, zemin cilalama ve zemin bakımı işlemlerinde kullanılır. 

Fırçalama makineleri, değişik sertlikteki fırçalarla, pet tutucu yardımıyla değişik zeminlerin temizliğinde kullanılır. 

Temizlik şirketlerinde, halı yıkama firmalarında, halı yıkama şirketlerinde, ağırlıklı olarak, halı yıkama, cila atma, inşaat sonrası temizlik makinesi amacıyla kullanılır. 

Halı yıkama işleminde, halının türüne göre sert ya da yumuşak fırça tercih edilebilir. Fırçalı halı yıkama da denilen bu grup temizlik makinelerinde baskı ağırlığı da değiştirilebilir. Halı yıkama şirketlerinde ana temizlik makinesidir.

 

Zemin cilalama :

Zemin polisaj işleminde disk makine, kristalize cila makinası olarak kullanılır.Temizlenmiş, kimyasaldan arındırılmış, kristalize cila işlemine uygun zeminlere uzman personelce cila atılabilir. Devamında cila bakımı işleminde de zemin cilalama makinesi yumuşak ped ve uygun cila bakım kimyasalları ile kullanılabilir.

 

Sert zemin ovma ve cilalama makinası, mermer temizliği, karotaş temizliği,basınçlı beton temizliği,epoksi zemin temizliği, polietilen zemin temizliği, pvc zemin temizliği, granit zemin temizliği, fayans temizliği, cami halı temizliği,halıfreks temizliği...... gibi çok değişik zemin sert zemin temizliklerinde kullanılabilir. Hastane temizliği, belediye temizliği gibi kamu kurum ve kuruluşlarının temizliğinde,fabrika temizliği,bütün işletme temizliklerinde,ofis temizliği,yurt temizliği gibi temizliğin ihtiyaç olduğu sahalarda yaygın olarak çok amaçlı olarak kullanılmaktadır. 

Halı yıkama fabrikaları, halı yıkama şirketleri, halı yıkama tesisleri, temizlik şirketleri, kamuda temizlik hizmeti veren şirketler...... gibi hizmet sektöründeki firmalarda, zemin temizleme ve zemin cilalama amaçlı kullanılmaktadır. 

Zemin yıkama ve zemin cilalama makinaları, temizlik makinaları içerisinde çok önemli bir yere sahiptir.

 

 

 
 
Eklenme Tarihi : 08/06/12 11:59:54   -   Görüntülenme : 3748
 

Haberler Ana Sayfasına Git