Ürün Kategorileri
 
 
Hızlı Mesaj Formu
Adınız :
Mail :
Telefon :
Mesaj :
 
 
Müşteri Hizmetleri
 
Son Haberler
 
 
Haftanın Anketi
 
 
Endüstriyel Temizlikte Zemin Temizleme Otomatları ile Daha Fazla Hijyen...

İşletmelerde Zemin Temizleme Makinaları neden kullanılmalıdır?

 

Zemin temizleme otomatı, zemin  yıkamada kullanılan  temizlik  makinasıdır. Uluslararası   temizlik  anlayışında    tozsuzlaştırma  diye bir  hedef  vardır. İşletmelerde  tozsuzlaştırma  esasen  iki  adımda  gerçekleştirilebilir.

Bu adımlardan  birincisi  zeminin  süpürülmesi, ikincisi ise  zeminin zemin  temizleme  makinası   ile  yıkanması ile gerçekleşir. Zemin  temizleme makinası  hemen hemen her türlü zeminde  kullanılabilen temizlik makinalarıdır. Zemin temizleme   otomatı  da denen bu grup makinalar, temizlik makinaları içerisinde en geniş kullanım alanına sahip makinalardır. Fırçalama, su  verme, vakum  görevlerini    tek  makine  aynı anda  yapabilir.  

Bu  üç işlevi aynı anda yaptıklarından   bu makinaların  endüstriyel temizlik  robotu şeklinde de adlandırıldığını  görmekteyiz. Tek   personelle, tek geçişte, tek  geçişte  hem fırçalama, hem de suyla  fırçalanan yüzeydeki   kirin vakumlanması mümkündür. Ahşap yüzeyler gibi sudan etkilenen yüzeyler hariç, her türlü zemin temizliğinde   zemin temizleme makinası   kullanılabilir.

Ahşap zeminlerde ise su ve su ile yapılacak fırçalama hem   ahşap zemini hem de zemin üzerindeki cilaya zarar verecektir. Muhteviyatı bilinmeyen zeminlerde  bilgi sahibi olmadan kullanılmaması gereken temizlik makinasıdır.  

 

Otomatlar neye göre gruplandırılırlar?

 

Yer temizleme makinaları, elektrikli zemin temizleme makinası, akülü zemin temizleme makinası diye elektrikle beslenme türlerine göre iki şekilde gruplandırılabilir. Ancak kullanılan alanın büyüklüğü, alanın şekli, alanın kullanım sıklığına ve türüne göre de zemin yıkama makinaları incelenebilir ve seçimler yapılabilir.

Zemin temizleme makinaları ya da diğer bir deyişle zemin temizleme otomatları rulo fırçalı ve yatay fırçalı olabilirler. Rulo fırçalı zemin yıkama makinası ya da yer yıkama otomatları baskı düşüklüğü nedeniyle pek fazla tercih edilen bir temizlik makinası değildir.

Yatay fırçalı yer yıkama makinaları, sürtünme alanı ve sürtünme kuvveti arttığından yere uygulanan baskı kuvveti daha fazladır. Bu nedenle zemin yıkama makinası çeşitleri içinde en fazla tercih edilen temizlik makinası türüdür.

Ülkemizde zemin temizleme otomatı kullanımı zaman içinde oldukça fazla artmıştır. Kamu alanlarının temizliğinde gerek kurumların kendisi, gerekse temizlik firmaları tarafından yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Adliyelerden, hastaneler, oto garlardan okullara, havalimanlarından vergi dairelerine kadar çok geniş bir kullanım alanı vardır.

Fabrika zemin temizliği, showroom temizliği, avm temizliği, plaza temizliği gibi özel sektör sahalarında da olmazsa olmaz temizlik makinası çeşididir, zemin temizleme makinası.  

Her sektörde olduğu gibi zemin yıkama makinası fiyatları, ürün menşei, kullanılan teknik ve teknolojik imkanlar, tedarikçi firmanın satış sonrası hizmet kalitesi ve maliyetleri gibi nedenlerle değişiklikler göstermektedir.  

 

 Zemin Temizleme Makinalarını bütün alışveriş merkezleri kullanıyor.

Okulllarda da Zemin Temizleme Makinası kullanımında artış oldu mu?

 

Son yıllarda hemen hemen alışveriş merkezlerinin tamamında gördüğümüz bazı zemin yıkama makinaları mevcuttur. Bu zemin yıkama makinaları hem zemini dairesel yönde fırçalıyor hem de sisteminde bulunan çekpas dediğimiz kauçuk ile zeminde fırçalama esnasında kalan suyu ve köpüğü almak için vakum ile kurutabiliyor ve geçtiği yerlerde son derece temiz ve kuru bir zemin bırakıyor. 

En az alışveriş merkezleri kadar hatta alışveriş merkezlerinden çok daha önemli olan okullarda temizliği sağlayabilmek için de bu tip zemin yıkama makinaları son yıllarda geçmiş yıllara oranla çok daha rağbet görmektedir.

Son zamanlarda ülkemizde  başlayan Beyaz Bayrak Projesi sayesinde artık çocuklar okullarda çok daha temiz bir ortamda öğrenimlerini sürdürebilecekler. Zemin temizleme makinalarının en önemli özelliği çalıştırıldığı ortamı tozsuzlaştırmasıdır. Yani bu makine belirli periyotlarda düzenli bir şekilde kullanıldığında ortamda hiçbir şekilde toz barındırmaz.

Zemin temizleme otomatları da dediğimiz bu zemin yıkama makinaları gerek temizlik şirketlerinden gelen temizlik görevlilerinin kullanımı ile gerekse okullarda temizlik işlerini üstlenen temizlik çalışanları ile rahatlıkla kullanılabilir ve çok daha temiz okullar oluşturulabilir. 

Temizlik makinaları içerisinde belki de en önemlilerinden biri olan zemin temizleme makinaları  sayesinde temizlik şirketlerinin hizmet alanları da genişlemiş olur.

Her temizlik makinası üstlendiği görevle çalıştırılırsa hem zemin yıkama makinaları’nın ömrü uzatılmış olur hem de temizlik verimliliği artmış olur. Aynı zamanda zemin temizleme makinaları için özel olarak üretilen temizlik deterjanları ya da temizlik kimyasalları sayesinde temizlik çok daha kaliteli olacaktır. 

 

 Endüstriyel Olarak Kullanılan diğer ürünleriniz nelerdir?

 

Firmamızın ürün portföyün de temizlik için kullanılan 50 nin üzerinde ürün çeşidi bulunmaktadır.

Ana başlıklarımız aşağıdaki gibidir:

 

zemin temizleme makineleri

zemin fırçalama ve cila makineleri

tam otomatik halı yıkama makineleri

halı sıkma makineleri

halı toz alma makineleri

hav alma makineleri

araç yıkama makineleri

sanayi tip süpürgeler

profosyonel halı koltuk yıkama makineleri,

 

Firmamız, uzun yıllar sektörde deneyim kazanmış satış danışmanlarımızla, işletmelere ihtiyacı olan temizlik makinalarının tespitinde yardımcı olmaktadır. Ellinin üzerindeki temizlik makinaları çeşidimiz ve özel üretim imkanlarımızla kullanım amacına en uygun olan temizlik makinası işletmelere sunulmaktadır. Bununla birlikte nihai kullanıcıya ücretsiz demonstrasyon hizmeti de verilmektedir.

ETS Makine, temizlik makinaları sektöründe, perakende satış dışında, satış organizasyonu, servis organizasyonu ve satış danışmanlığı alanlarında da faaliyet göstermektedir.

 

 
 
Eklenme Tarihi : 16/07/13 12:48:34   -   Görüntülenme : 8074
 

Haberler Ana Sayfasına Git