Ürün Kategorileri
 
 
Hızlı Mesaj Formu
Adınız :
Mail :
Telefon :
Mesaj :
 
 
Müşteri Hizmetleri
 
Son Haberler
 
 
Haftanın Anketi
 
 
NEM ALMA MAKİNASI KULLANIM AMACI

TY-015 Model Nem Alma Cihazı kullanım amacı, halı yıkama firmalarının iş yükünü azaltıp, teslim sürelerinin en aza indirilmesidir. 

Cihaz, tamamen dijital kontrollüdür.Djital Higrostat, odada istenilen nem oranını stabil tutumak içindir. Dijital Termostatımız ise odanın en iyi nem tutulma derecesi olan 25-30 °C arasında stabil hale getirmek içindir.

Bir diğer kullanım amacı, sağlıklı ortamlar oluşturmaktır. Prof. Dr. Metintaş'ın 'HALI KURUTMADAN SERİLMEMELİ'  başlıklı yazısında halıların yıkandıktan sonra, nemli olarak eve serilmesi durumunda, toksinlerin havaya karışarak, sağlık sorunlarını oluşturduğu yazmaktadır. Nemli halılarda, liflerin arasında kalan bazı bakteri ve organik maddeler çoğalabilmektedir. Bunlar mantarlar ve bazı bakterilerdir.Bu toksinler,havaya kalkabilmekte ve astımlı hastalarda astım atağını tetikleyebilmekte,ciddi astım nöbetlerine sebep olabilmektedir. Prof. Dr. Metintaş, bazı duyarlı kişilerde 'bronşiyolitis obliterans' dediğimiz hava yollarında sorunlar oluşturacağını belirtmiştir. İşte, bu makinenin kullanılmasındaki en önemli faktör insan sağlığıdır.

Halı Kurutma dışında diğer kullanım alanları ise,  söve kurutma, gıda kurutma,inşaat kurutma, kereste kurutma v.s. sıralanabilmektedir.  

 
 
Eklenme Tarihi : 08/10/15 12:27:27   -   Görüntülenme : 5551
 

Haberler Ana Sayfasına Git