Elektrikli Zemin Temizleme
Makineleri

Dar alan temizliklerinde ideal makine. Pratik yardımcınız ile artık işleriniz daha da hızlı ve etkili.

Küçük ve orta ölçekli alanlarda, temizlik maliyetlerinden tasarruf sağlayan, kullanımı kolay,hızlı, etkili, yer bakım makinesi.

Orta büyüklükteki alanlarda, otomatlarımız ile artık zemin temizliği daha pratik. İşinizi daha hızlı yapabilmenize olanak sağlar.Temizlik maliyetlerinizden tasarruf sağlar.

Geniş alanlarda da, büyük kapasite ile etkili temizlik. Kolay, hızlı,etkili ve güvenilir yer yıkama makinesi. Büyük temizlik maliyetlerine son.

Zemin Temizleme Makineleri

Zemin temizleme makinesi, sert zeminlerin yıkama ve vakumlanmasında kullanılan endüstriyel temizlik makinalarıdır.

Temizlik sektöründe, ticari alanlarda %100’e yakın tozsuzlaştırma hedeflenmektedir.

Bu hedef ile amaçlanan daha hijyenik, sağlıklı, verimli ve kaliteli alanlar oluşturmaktır.

İşletmelerde tozsuzlaştırma  esasen iki  adımda  gerçekleştirilebilir.

Bu adımlardan birincisi zeminin sanayi tip süpürgeler ile süpürülmesi,

İkincisi ise; temizlenecek alanların  zemin  temizleme  makinası   ile  yıkanıp  vakumlanması ile gerçekleşir.

Zemin  temizleme makinaları, hemen hemen her türlü sert zeminde kullanılabilen temizlik makineleridir.  Zemin yıkama makinesi  de denen bu grup makinalar, endüstriyel temizlik makineleri içerisinde en geniş kullanım alanına sahiplerdir.

Su verme, fırçalama ve suyu vakumlama  görevlerini    tek  makine  aynı anda  yapabilir.

Bu  üç işlevi aynı anda yaptıklarından   bu makinaların  endüstriyel yer yıkama makinaları şeklinde de adlandırıldığını  görmekteyiz. Tek   personelle, tek geçişte hem fırçalama hem de suyla  fırçalanan yüzeydeki   kirin vakumlanması mümkündür. Bu sayede, temizlik personellerinin işlerini kolaylaştırarak daha verimlik çalışma alanları oluşturmaktadır. Endüstriyel alanlarda, zamandan, sudan ve enerjiden tasarruf ettiren bu ürünler artık daha yaygın kullanılmaktadır.

Ahşap yüzeyler gibi sudan etkilenen yüzeyler hariç her türlü zemin temizliğinde   yer temizleme makinası   kullanılabilir. Ahşap zeminlerde ise su ve su ile yapılacak fırçalama hem   ahşap zemini hem de zemin üzerindeki cilaya zarar verecektir. Muhteviyatı bilinmeyen zeminlerde bilgi sahibi olmadan kullanılmaması gereken temizlik makinasıdır.

Zemin Temizleme Makineleri neye göre gruplandırılırlar?

Yer temizleme makineleri, elektrikle beslenme türlerine göre iki şekilde gruplandırılabilir:

Elektrikli zemin temizleme makinesi: Elektrikli ürünlerde kablolu kullanım mevcuttur. Bu ürünlerde çalışma süre sıkıntısı yoktur. Makine şarj problemi olmadan istenilen her anda kullanılabilmektedir. Bataryalı ürünlere oranla vakum ve fırça motorları daha güçlüdür. Kablolu zemin temizleme makinesi kullanımı, kullanıcıların ve temizlik yapılan alandakilerin güvenliğini etkilemeyecek şekilde olmalıdır.

Akülü zemin temizleme makineleri  :  Kablolu kullanıma uygun olmayan alanlarda kullanılmaktadır. Akülü ürünlerde çalışma süresi kısıtlıdır. Elektrikli ürünlere göre fırça ve vakum motorları gücü daha azdır.  Kablosuz kullanıldığı için, kullanıcı temizlik yaparken daha esnek davranabilmektedir.

Ancak kullanılan alanın büyüklüğü, alanın şekli, alanın kullanım sıklığına ve türüne göre de zemin yıkama makinaları incelenebilir ve seçimler yapılabilir.

Zemin Temizleme Makineleri kullanım şekline göre de iki şekilde gruplandırılır :

İtmeli zemin temizleme makineleri : Küçük – orta ve geniş alanlarda kullanılır.

Binicili zemin temizleme makineleri : Çok geniş alanlarda, manevra yapabileceği genişlikteki yerler bulunan alanlarda binicili zemin temizleme makinesi tercih edilmektedir.

Zemin temizleme makinaları ya da diğer bir deyişle zemin temizleme otomatları rulo fırçalı ve yatay fırçalı olabilirler. Rulo fırçalı zemin yıkama makinası ya da yer yıkama otomatları baskı düşüklüğü nedeniyle pek fazla tercih edilen bir temizlik makinası değildir.

Yatay fırçalı yer yıkama makinaları, sürtünme alanı ve sürtünme kuvveti arttığından yere uygulanan baskı kuvveti daha fazladır. Bu nedenle zemin yıkama makinası çeşitleri içinde en fazla tercih edilen temizlik makinası türüdür.

Profesyonel temizlik hizmetlerinde zemin temizleme makinesi kullanımı zaman içinde oldukça fazla artmıştır. Kamu alanlarının temizliğinde gerek kurumların kendisi, gerekse temizlik firmaları tarafından yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Adliyelerden, hastanelere, oto garlardan okullara, havalimanlarından vergi dairelerine kadar çok geniş bir kullanım alanı vardır.

Fabrika zemin temizliği, showroom temizliği, avm temizliği, plaza temizliği, market temizliği gibi özel sektör sahalarında da olmazsa olmaz temizlik makinesi çeşididir.