fbpx

Zemin temizleme otomatı, zemin yıkamada kullanılan temizlik makinasıdır. Uluslararası temizlik anlayışında tozsuzlaştırma diye bir hedef vardır. İşletmelerde tozsuzlaştırma esasen iki adımda gerçekleştirilebilir.

Bu adımlardan birincisi zeminin süpürülmesi, ikincisi ise zeminin zemin temizleme makinası ile yıkanması ile gerçekleşir. Zemin temizleme makinası hemen hemen her türlü zeminde kullanılabilen temizlik makinalarıdır. Zemin temizleme otomatı da denen bu grup makinalar, temizlik makinaları içerisinde en geniş kullanım alanına sahip makinalardır. Fırçalama, su verme, vakum görevlerini tek makine aynı anda yapabilir.

Bu üç işlevi aynı anda yaptıklarından bu makinaların endüstriyel temizlik robotu şeklinde de adlandırıldığını görmekteyiz. Tek personelle, tek geçişte, tek geçişte hem fırçalama, hem de suyla fırçalanan yüzeydeki kirin vakumlanması mümkündür. Ahşap yüzeyler gibi sudan etkilenen yüzeyler hariç, her türlü zemin temizliğinde zemin temizleme makinası kullanılabilir.

Ahşap zeminlerde ise su ve su ile yapılacak fırçalama hem ahşap zemini hem de zemin üzerindeki cilaya zarar verecektir. Muhteviyatı bilinmeyen zeminlerde bilgi sahibi olmadan kullanılmaması gereken temizlik makinasıdır.

Whatsapp Sipariş Hattı