fbpx

TY-015 Model Nem Alma Cihazı kullanım amacı, halı yıkama firmalarının iş yükünü azaltıp, teslim sürelerinin en aza indirilmesidir.

Cihaz, tamamen dijital kontrollüdür. Dijital Higrostat, odada istenilen nem oranını stabil tutmak içindir. Dijital Termostatımız ise odanın en iyi nem tutulma derecesi olan 25-30 °C arasında stabil hale getirmek içindir.

Halı kurutmadan serilmemeli

Bir diğer kullanım amacı, sağlıklı ortamlar oluşturmaktır. Prof. Dr. Metintaş'ın 'HALI KURUTMADAN SERİLMEMELİ' başlıklı yazısında halıların yıkandıktan sonra, nemli olarak eve serilmesi durumunda, toksinlerin havaya karışarak, sağlık sorunlarını oluşturduğu yazmaktadır.

Nemli halılarda, liflerin arasında kalan bazı bakteri ve organik maddeler çoğalabilmektedir. Bunlar mantarlar ve bazı bakterilerdir.Bu toksinler,havaya kalkabilmekte ve astımlı hastalarda astım atağını tetikleyebilmekte,ciddi astım nöbetlerine sebep olabilmektedir. Prof. Dr. Metintaş, bazı duyarlı kişilerde 'bronşiyolitis obliterans' dediğimiz hava yollarında sorunlar oluşturacağını belirtmiştir. İşte, bu makinenin kullanılmasındaki en önemli faktör insan sağlığıdır.

Halı Kurutma dışında diğer kullanım alanları ise, söve kurutma, gıda kurutma, inşaat kurutma, kereste kurutma v.s. sıralanabilmektedir.

Whatsapp Sipariş Hattı