fbpx

Okul temizliği, çocukların sağlıklı ve huzurlu bir ortamda eğitim görmeleri adına yapılır. Ayrıca okullardaki yaşam kalitesini yükseltmek ve çocuklarımızın – velilerimizin güvende hissetmeleri için ilk şartlardan biridir temizlik.

Okullar, çocukların zamanını en çok geçirdiği yer olup hijyenine ayrıca önem verilmesi gerekmektedir. Çünkü ortak kullanım alanları oldukça fazla olduğundan çocukların mikrop kapma olasılığı çok fazladır.

Bu yüzden kantin, wc, lavaboların temizliği gün aşırı yapılmalı, steril olmasına önem verilmelidir. Çocuklarımızın sağlığı her şeyden önemli olduğundan  ayrıca titizlenilmelidir.  Düzenli yapılan temizlikler ile bulaşıcı hastalıklara neden olabilecek enfeksiyonların oluşmasına uygun bir ortamdan kaçınılmalıdır.

Okullarda verilen eğitimde seviyenin yükselmesi, okul binalarının fiziksel koşullarına, temizliğine de bağlıdır. Koruyucu tedbirlerle öğrencilerinin sağlığının korunmasına önem verilmelidir.

1

Zemin Temizleme Makinaları

Okul koridor ve geniş zeminlerde kullanılır. Toz kaldırmadan yapılan temizlikte daha fazla hijyen sağlanır. Ayrıca su çekme aparatı sayesinde öğrencilerin temizlik sonrası kaymalarını engeller. İşçilik,su ve kimyasaldan tasarruf sağlar.

2

Zemin Yıkama ve Cilalama Makinaları

Sert zeminlerin temizlenmesi amacıyla kullanılır. Su çekme aparatı yoktur. Harici olarak sulu sistem süpürge gerekmektedir.

3

Islak Kuru Süpürge

Güçlü vakum motoru sayesinde sürekli temizlik imkanı sağlar.

4

Buharlı Yıkama Makinası

Öğrencilerin bulaşıcı hastalıklardan korunması adına steril ve hijyen temizlikte buhar teknolojisi gelinen son noktadır.

Whatsapp Sipariş Hattı