fbpx

Halı, insanların rahat ve sıcak bir zemin arayışı sonucu ortaya çıkan ve ev dekorasyonunda önemli bir yer tutan bir malzemedir. Tarihi ise insanlık tarihi kadar eskidir.

Günümüze kadar gelen halı, yaşantımıza ekonomik, sosyal ve kültürel olarak önemli bir yer tutar.

Günümüzde modern teknolojinin sınırsız avantajlarını kullanan halı sektörü kendini sürekli yenilemektedir.

Halı sektöründeki bu gelişmeler ile birlikte günümüzde halı temizliği de bir endüstri haline gelmiştir. Özellikle günümüzde kapalı alanlarda daha çok vakit geçirildiğinden halılardaki kirlere daha çok maruz kalınmaktadır. Artan hijyen ihtiyacı, halı temizliğini de bir endüstri haline getirmiştir.

Geçmişte, kullanıcılar kendi halılarını kendileri temizliyorlardı. Buna uygun yerler ve zaman da vardı. Fakat artık sanayileşme ile birlikte temizlik yapılabilecek uygun alanların olmaması, halı yıkamanın yorucu bir iş olması, su kaynaklarından tasarruf edilebilmesi adına endüstriyel halı yıkama sektörü doğmuştur.

İlk olarak manuel halı yıkama makineleri (tek fırçalı veya çift fırçalı v.b) üretilmeye ve kullanılmaya başlandı. Sadece fırçalama yapan bu ürünler ile fırçanın halıya yaptığı baskı ile daha da derinlemesine bir temizlik sağlandı. Hemen sonrasında halı sıkma makinesi de geliştirildi.

Halı yıkama işleri yapılırken, iş akışındaki ihtiyaca göre destekleyici diğer temizlik makineleri de geliştirilerek endüstriyel halı yıkamacıların kullanımına sunuldu.

Halı Toz Alma Makinesi ile yıkama öncesi halıdaki hav, tüy, toz öncelikli olarak halıdan uzaklaştırılarak daha etkin ve kaliteli temizlik yapılması hedeflendi.

Otomatik halı yıkama makineleri, artan iş yükünü hafifletmek ve zaman, su ve kullanılan kimyasallardan tasarruf ederek daha kısa sürede daha çok müşteriye hizmet verebilmek adına üretilmiştir.

Halı sıkma makinesi, yıkaması yapılan ürünleri %98 oranında kurutarak iş akışındaki süreci daha da kısaltmak için geliştirildi. Halı sıkma makinelerinde durulama da yapılarak yıkamada kullanılan halıda şampuan kalıntıları tamamen ortadan kaldırıldı.

Halı nem alma makinesi, halı sıkma işleminden sonra üründe kalan nemi daha hızlı kurutmak amaçlı üretildi. Nem alma makinesi ile kurulan kurutma odalarında, halı yıkamacılar daha kısa sürede teslimatlar yapabilecek duruma gelmişlerdir.

Halı hav alma ve paketleme makinesi, kurutma işlemi tamamen bittikten sonra halıların son olarak kontrol edildiği ve paketleme yapıldığı makinedir. Hav alma özelliği ile, son kullanıcıya gitmeden önce halı tüyleri makinenin fırçalama sistemi ile halının tüyleri tarama yapılarak yumuşatılır.

Bu ürünler günümüz teknolojisi ile gelişmeye devam etmektedir. Endüstriyel halı yıkamadaki kullanıcıların ihtiyaçlarına göre farklı temizlik makineleri geliştirilerek sektöre katkı sağlanmaktadır.

Profesyonel halı yıkama firması açmak isteyen ve/veya işini geliştirmek isteyenler, detaylı bilgi için ürünlerimizi inceleyebilir, müşteri temsilcilerimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Whatsapp Sipariş Hattı